Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
29 postów 10 komentarzy

Mały Chór Wielkich Serc

Pirania - Zamieszczane tu sprawy powinny interesować wielu ludzi, dla których życie i zdrowie chorych dzieci jest najważniejsze. "Zdrowe dzieci to przyszłość naszej ojczyzny"

Irminka Rychlicka czeka także na Twoją pomoc

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Miłość po prostu jest bez definicji. Kochaj i nie żądaj zbyt wiele, po prostu kochaj.”


Po urodzeniu Irminki jej mama Anita musiała nauczyć sie żyć z chorym dzieckiem. Historia Anity rozpoczyna się od ciąży z Irminką, która jest jej drugim dzieckiem. Irminka przyszła na świat 17 września 2009 roku ok. godzinie 5:20. Córeczka ważyła 2360 gram i uzyskała 10 punktów w 10 stopniowej skali Apgar. Jak mówi mama Irminki: „Byłam taka szczęśliwa”. Podczas rutynowej opieki nad noworodkiem pielęgniarka chciała zmierzyć temperaturę i zauważyła, że u dziewczynki istnieje zarośnięcie odbytu. Podczas badania Irminki zwrócono uwagę na szmer nad sercem.
W szóstej dobie życia Irminki, przewieziono mamę i córeczkę do Katedry I Kliniki Chirurgii Dziecięcej i Onkologicznej w Szczecinie.
Po konsultacji lekarskiej, doktor stwierdził, że Irminka ma zarośnięty odbyt z przetoką do przedsionka pochwy.
W lutym 2010 roku Irminka przeszła drugą operację odtworzenia odbytu sposobem Pena. Po zabiegu była niewydolna oddechowo i została przewieziona do centrum leczenia urazów wielonarządowych w celu wybudzenia. Kilka dni po zabiegu operacyjnym dziewczynka została poddana zabiegowi hegarowania specjalnymi metalowymi prętami i trwa to nadal, ale rzadziej. Córeczka Anity w czerwcu przeszła operacje zamknięcia kolostomii.
Irminka doznała udaru mózgu z ogniskami niedokrwienia w płacie czołowym i ciemieniowym a także epilepsji i niedowładu lewostronnego. Dziewczynka została przewieziona na oddział neurologii i jest leczona z powodu ataków padaczki.
Kolejną wizytą lekarską była konsultacja kardiologiczna z powodu szmerów, które okazały się wadą serca, czyli Tetralogią Falotta ASD II z gradientem komorowo-płucnym. Jest to ubytek międzyprzedsionkowy o średnicy 0,8 z przeciekiem dwukierunkowym oraz ubytek międzyprzedsionkowy o średnicy 0,6 centymetra. Dziewczynka jest po pierwszym zabiegu operacyjnym serca i pewnie nie jest to ostatni zabieg. Irminka ma kolejną wadę wrodzoną polegającą na braku grasicy, która decyduje o odporności.
Mama Irminki Anita Rychlicka zwraca się do Państwa o pomoc w leczeniu i rehabilitacji swojej córeczki:
„Mamy nadzieję, że uda nam sie zebrać pieniążki na rehabilitacje Irminki. Igorek bardzo by chciał, żeby Irminka razem z nim biegała, czasem chce bawić sie z Nią w berka, ale tłumaczę mu, że jego dzidzia nie umie biegać ani chodzić. Wychowuje sama dzieci i nie jestem w stanie opłacić córeczce rehabilitacji, która jest naszą wielką szansą na dalszą przyszłość, dlatego zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc dla Irminki.”

Irminka Rychlicka jest podopieczną Fundacji „Słoneczko” będącą Organizacją Pożytku Publicznego

Więcej o Irmince dowiesz się TU.
A także TU.

Zwracam się do Państwa o przekazywanie informacji o potrzebie pomocy Irmince i jej mamie Anicie w leczeniu i rehabilitacji jej córeczki. Dziękuję za wszelką pomoc, nawet tę najmniejszą, bo każda wpłata przybliża Irminkę do godnego życia.

 

Żródło: https://hilfepomozhelp.wordpress.com/2012/05/23/134/

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY